Sağlık

DTB Başkanı Dr. Enabulele’den Deprem Bölgesine Ziyaret

dtb 1

Dünya Tabipleri Birliği Başkanı (DTB) Dr. Osahon Enabulele Hatay Tabip Odası, TTB ve SES Hatay Deprem Koordinasyon Merkezi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay’daki sağlık kurumlarını ziyaret etti.

dtb 2

Adana ve Hatay’da Hekimler ve Sağlık Emekçileriyle Buluştu!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan davayı takip etmek için TTB’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Dünya Tabipleri Birliği (DTB) Başkanı Dr. Osahon Enabulele, Adana ziyaretinin ardından Hatay Tabip Odası, TTB ve SES Hatay Deprem Koordinasyon Merkezi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay’daki sağlık kurumlarını ziyaret etti. TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut ve TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Onur Naci Karahancı’nın da yer aldığı TTB heyeti ile TTB ve SES Hatay Deprem Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Dr. Enabulele, koordinasyon merkezinde görev alan gönüllü hekimler/sağlık emekçileri ziyaretleri için kendisine teşekkür ederek hediye sundu. Dr. Enabulele, İskenderun’daki özel hastane ve devlet hastanesi ziyaretleri sırasında hekimlerin ve sağlık emekçilerinin sorunlarını dinleyerek görüş ve önerilerini aldı.

dtb 3

Çadırkent Ziyareti

DTB Başkanı Dr. Enabulele, İskenderun’da Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret etti. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde hekimlere ve sağlık emekçilerine scrubs ve küçük hediyeler veren Dr. Enabulele, çalışanların bayramlarını da şimdiden kutladı. Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden DTB Başkanı Dr. Enabulele, hastane Başhekimi Dr. Sıtkı Sönmez ile bir araya geldi. Dr. Enabulele, ayrıca hastanede görevli hekimlerin ve sağlık emekçilerinin sorunlarını dinledi. DTB Başkanı Dr. Enabulele, Hatay ziyareti sırasında TTB, SES ve Hatay Tabip Odası’ndan oluşan heyetle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş’ı da ziyaret ederek deprem sonrası sağlık hizmetlerine dair değerlendirmelerde bulundu. Depremzedelerin barındığı çadır kenti de ziyaret ederek gözlem yapan DTB Başkanı Dr. Enabulele, bölgede faaliyet yürüten hekimler ve sağlık emekçileriyle yemekte bir araya geldi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Yaratıcı Kişiler Kuralları Sevmez !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu