Genel

Türkiye PISA Raporunda Akran Zorbalığı ve Okul Güvenliği Uyarısı !

PISA raporunda Türkiye’deki okullarda akran zorbalığı ve okul güvenliği konularında artış olduğu yönünde uyarı geldi. Bakan Tekin, gerekli önlemleri alacaklarını söyledi.

“Fiziksel altyapı, dijital kaynaklar ve eğitim materyalleri, OECD ülkelerine kıyasla daha iyi”

Millî Eğitim Bakanı Tekin, PISA raporunda Türkiye ile ilgili çok önemli bir tespitin daha yapıldığına dikkati çekerek, “O da şu: Fiziksel altyapı, dijital kaynaklar ve eğitim materyallerinin hem nicelik hem de nitelik olarak Türkiye’nin OECD ülkelerine kıyasla daha iyi olduğunun rapora yansıması.” dedi.
Okullarda akran Zorbalığı giderek artıyor

“Akran zorbalığı ile ilgili gerekli önlemleri alacağız”

PISA raporunda Türkiye’deki okullarda hızla artan akran zorbalığına da dikkat çekildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, raporda okullar arası başarı farkının önceki döngülere göre azaldığının ifade edildiğini, okula aidiyet, okul güvenliği ve zorbalık gibi konularda bildirilen olumsuz durumların 2018 yılına göre arttığı bilgisinin yer aldığını aktardı. Bakanlık olarak bu yıl akran zorbalığı ile ilgili de bir dizi önlem aldıklarını hatırlatan Tekin, “Bu kapsamda ‘okul temelli sosyal sorumluluk çalışmaları’ adlı altında akran zorbalığını müfredatımıza aldık. Bu konu ile ilgili gerekli tedbirleri alacağız” dedi.

“Daha iyisini kurgulamak zorundayız”

Bakan Tekin, “Gelinen noktada şunu özellikle vurgulamak istiyorum: Eğitimde son yirmi bir yılda elde ettiğimiz başarıları asla yeterli bulmuyoruz çünkü eğitim, bir noktaya varılabilecek bir alan değil. Sürekli ilerlemek, kendimizi geliştirmek ve her noktada daha iyisini kurgulamak zorundayız. Bizler de daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
  Bakan Koca, "MHRS Onaylı Randevu Sistemi Sorunsuz İşliyor"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu