Genel

Rektör Nurullah Okumuş : “Torpil Yaptırıyorum, Açıkça Söyleyeyim”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un ‘Torpil yaptırıyorum’ açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Prof.Dr. Nurullah Okumuş üniversite bünyesindeki diş hekimliği hastanesinden randevu almak için torpil yaptırdığını ifade ederek, “En çok şikâyet aldığım yer olmaya başladı bu hastanede ‘randevu alamıyoruz’ diye. Ben de alamıyorum, torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim. Çünkü randevuyu açtığınız zaman dakikalar içerisinde kapanıyor, anında doluyor” diye konuştu.

Okumuş : “Diş Hekimliği Fakültemizden Yoğunluk Nedeniyle Randevu Alamıyorum”

Rektör Okumuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında üniversitenin akademik çalışmaları başta olmak üzere mali durumu ve çalışma sistemine bilgilendirme yaptı. Diş Hekimliği Fakültesinden randevu almanın ne kadar zor olduğunu anlatan Okumuş, “Bu fakültemizden yoğunluk nedeniyle ben de randevu alamıyorum. Torpil yaptırıyorum, açıkça söyleyeyim” dedi. Rektör Okumuş’un bu açıklaması akademik camiada ve kamuoyunda tartışmalara yol açtı.  Açıklamasında Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili gelen şikayetlere dikkat çeken Rektör Okumuş, “Çok rahatlıkla şu an da birçok büyük üniversite ile yarışabilecek durumda akademik kadroya sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Diş Hekimliği Fakültesinde birçok diş bölümümüzde hekim yokken, hoca yokken biz de 3 hoca var. Birçok üniversitenin gıpta ile baktığı durumdayız. Diş hekimliğinde akademisyen sayısını artırdık. Asistan sayısını artırdık. Diş Hekimliği Fakültesi açıldı, oraya öğrenci almaya başladık. Buradaki öğrencilerin staj uygulamaları bize ciddi avantaj sağladı. Bunun sonucunda daha fakültenin açıldığı ikinci üçüncü yılında neredeyse boş olan Diş Hekimliği Fakültesi ful kapasite gitmeye başladı. Ful kapasiteyi geçtik en çok şikâyet aldığım yer olmaya başladı randevu alamıyoruz diye. Ben de alamıyorum. Torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim. Çünkü randevuyu açtığınız zaman dakikalar içerisinde kapanıyor, anında doluyor. Çünkü çok fazla tercih var” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Avcılar vapur hatları 9 Ekim’den itibaren durduruldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu