Genel

Bakan Tekin’den Kız Okulları Beyanı!

Bakan Tekinden Kız Okulları Beyanı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katılmış olduğu bir canlı yayın programında kız okulları kurmanın, kız çocuklarının okullaşma oranını arttırabileceğini belirtti.

Bakan Yusuf Tekin; kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin, “Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum.” dediğini öne sürüyor. Bakan Tekin, “Benim Milli Eğitim Bakanı olarak birincil hedefim, kız çocuklarının okullaşması. Veliyi ikna etmek için gerekirse biz kız okulları da açabilmeliyiz. Veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli.” ifadelerine yer verdi.

Daha önce de karma eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, yayında sorulan soruya karşın “Şimdi buradan hareketle karma eğitime karşı olduğum söyleniyor. Tam tersine özgürlükçüyüm, karma eğitim isteyen veliler için de kuşkusuz o olacak. Zaten bizim Millî Eğitimin temel kanununda öyle diyor, karma eğitim esastır ama benim asli görevim, okullaşma oranını artırmaktır.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyadan Tepki Yağdı!

Bakan Tekin’in “Kız okulları da açabilmeliyiz.” açıklaması sosyal medyadan tepki çekti. Bir sosyal medya kullanıcısı, “21 yılda 9 milli eğitim bakanı, çok kez sınav modeli, eğitim sistemi değişti. Değişmeyen tek şey, karma eğitim düşmanlığı, gerici eğitim hayalleri… Orta çağ zihniyetlerinize inat, Laikliği savunacağız!” tepkisiyle Bakan Tekin’in düşüncesine karşı çıktı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Bakan Tekin'den Kız Çocuklarına Ayrı Okul!
Bakan Tekin’den Kız Çocuklarına Ayrı Okul!
  İlamsız Takip ve Borca İtiraz İşlemleri: icramuduru.com'da Kapsamlı Bilgiler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu