Genel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışanlarına Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

 

Kocaeli Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezlerinde görev yapan kamu çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çeker, çalışanların sorunlarına dikkat çekti.

Kocaeli’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurumlarda 447 devlet memuru ve 876 sürekli sözleşmeli kamu işçisi görev yapıyor. Toplamda yaklaşık 2 milyon Kocaeli halkına hizmet sunan bu çalışanlar, az sayıda personelle çok iş başarmaya çalışıyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Bu nedenle personel, farklı meslek gruplarından oluşur ve vatandaşların çeşitli sorunlarına çözüm bulma amacı taşırlar.

Çalışanlar, ilçelerdeki Sosyal Hizmet Merkezleri aracılığıyla mahallelerdeki evlere ziyaretler gerçekleştirirler. Ancak bu ziyaretler sırasında güvenlik sorunları yaşandığına dikkat çekilmektedir. Bu nedenle kolluk kuvvetlerinin personeli koruma amacıyla bu ziyaretlere eşlik etmesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Seyyar görev tazminatı, ev ziyaretleri sırasında çalışanlara ödenmekteydi, ancak şehir sınırlarının genişlemesiyle bu ödeme sonlandırılmıştır. Seyyar görev tazminatlarının yeniden düzenlenmesi talep edilmektedir. Ayrıca, çalışanlar yoğun iş yükü altında çalıştıkları için fiili hizmet tazminatı da talep edilmektedir.

Kocaeli Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker, çalışanların sorunlarını çözmek için Malum Sen (Sarı Sendika) ile işbirliği yapmanın yetersiz olduğunu düşünüyor ve Türk Sağlık Sen’e üyelik kaydı yapılmasını destekliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalışanların sorunlarının hızla çözülmesi gerektiğine inanıyor.

Özetle, Kocaeli’deki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilen bu ziyaret, çalışanların daha iyi koşullarda çalışmalarını ve hizmet vermelerini sağlama amacı taşımaktadır.

  Eğitim-İş, İmam Görevlendirmesinin İptali İçin Yargıya Başvurdu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu